Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Luboš Zítra: Martina Pozítří: Drahomíra

Seniorská obálka může pomoci při záchraně života

 

Vážení senioři!

Skauti vlastnili KPZetky – krabičky poslední záchrany, senioři mohou vlastnit OBÁLKU, která jim může zachránit život.

Jejím účelem je posílit bezpečí seniorů a zároveň usnadnit práci zdravotníkům nebo záchranářům, kteří v situacích ohrožujících váš život (při převozu do nemocnice, bezvědomí, úrazu, při požáru) budou mít okamžitě nejdůležitější informace a mohou určit nejvhodnější způsob ošetření. 

V umělohmotné obálce je vložen jednoduchý formulář, ve kterém každý senior vyplní podle návodu nejnutnější informace o svém zdravotním stavu (čím trpí, na co se léčí, jaké léky užívá), kontakty na své blízké a další upozornění (třeba, že má doma nebo venku zvířecího mazlíčka). Obálku uloží do dveří lednice (ta je viditelná v každé domácnosti) a lednici označí magnetkou nebo samolepkou. Z označené lednice záchranáři obálku vyzvednou a dozví se okamžitě nejdůležitější informace o vás. Obvykle jim vaše potíže a léky nevyjmenují ani nejbližší příbuzní.

Obecní úřad Řepiště se s Klubem seniorů přihlásili k projektu Moravskoslezského kraje

 „ IN.F. Obálka“ a obálku zajistí všem seniorům, kteří o ni požádají.

Zájemci o obálky se mohou přihlásit co nejdříve na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na Obecním úřadě Řepiště, tel. č.: 558 671 925.

Na televizní vysílání o obálce v ledničce se můžete podívat na televizi POLAR v pořadu „Léta běží“ nebo si můžete přečíst článek na internetu televize POLAR Obálka v ledničce, která může zachránit život. MS kraj ji chce rozšířit mezi všechny seniory .

  • Zobrazeno: 2000 x
  • Aktualizováno: 18. prosinec 2019