Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Kristýna Zítra: Jakub Pozítří: Anna

Komunikace s občany

 1. Samospráva komunikuje s občany
  1. Komunikace v krizových situacích
   Jako starosta jsem povinnen zabezpečovat varování a informování osob nacházejících se na území města před hrozícím nebezpečím. Z opačného pohledu vy jako občané obce máte právo na nezbytné informace o připravovaných krizových opatřeních k ochraně života, zdraví a majetku. Pro tyto účely je potřeba vytvořit, zaevidovat a zabezpečit seznam s aktuálními kontaktními údaji na občany. Cílem projektu je snížení negativních dopadů krizových situací, nejen díky včasnému informování.
  2. SMART komunikace
   Pro zvýšení kvality životy budeme informovat občany o dění moderním způsobem. Občané budou vždy okamžitě a měřitelně informováni o důležitém dění v místě jejich bydliště, ať jsou právě kdekoliv. To s možností cílení dle lokality jejich bydliště, pracoviště nebo preferencí odběru informací (senioři, matky s dětmi, pejskaři, krizové informace atd…) a s možností okamžité zpětné vazby z jejich strany.
 2. Občan komunikuje se samosprávou
  1. Systém na hlášení podnětů je určen občanům žijícím či působícím na území samosprávy a umožňuje jim kdykoliv nahlásit podnět/tip ze svého okolí. Ten je na základě jasně stanovených pravidel po schválení předán kompetentním a pověřeným zástupcům dané samosprávy k odbavení.
   Nejčastější typy podnětů a tipů
   1. vznikající i dlouhodobé černé skládky
   2. přeplněné popelnice a odpadkové koše
   3. odstavené autovraky
   4. poničené dopravní značení, lavičky, zastávky, dětská hřiště, kanalizace atd.
   5. nesvítící veřejné osvětlení
   6. rušení nočního klidu, nebezpečné předměty
    nově i pro občany
   7. ztracená, nalezená, uhynulá, týraná zvířata
   8. nalezené, ztracené, odcizené věci
   9. pohřešované, ztracené, hledané osoby
 3. Spoluutváříme obec
  1. Ankety a získávání zpětné vazby
   Díky infrastruktuře pro SMART komunikaci a komunikačním nástrojům bude moci samospráva občany zapojit do participace mnohem efektivněji než kdykoliv dřív a získáme od Vás důležité informace ověřitelným způsobem. Samospráva tímto ještě více zvýší pocit sounáležitosti občanů s místem svého bydliště.
Další informace ohledně komunikace s občany viz tisková zpráva - Komunikace v krizových situacích.
 • Zobrazeno: 2938 x
 • Aktualizováno: 12. září 2018