Informace z knihovny
Vážení čtenáři,
nové nařízení vlády č. j. MZDR 15757/2020-47/MIN/KAN povoluje od pondělí 12. 4. 2021 provoz knihoven v omezeném režimu. Těšíme se na vaši osobní návštěvu. Respektujte, prosím, níže uvedená opatření:
- při vstupu do budovy si nasaďte ochranu úst a nosu a dezinfikujte ruce (dospělí musí mít nasazeny respirátory, děti od 2 do 15 let chirurgické roušky, děti do 2 let mohou být bez ochrany úst a nosu).
- dodržujte doporučené rozestupy 2 metry
- počet osob na oddělení je omezen (1 osoba na 15 m2 plochy včetně knihovnice v provozu), tj. v naší knihovně 5 osob
- počítače lze využít pouze v nezbytných případech pro tisk důležitých dokumentů
- veřejný internet nebude prozatím k dispozici
- upomínky začneme posílat v květnu
Informace pro občany - Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj - sběrné boxy
Informace pro občany
Informace o umístění sběrných boxů Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj a jeho územních pracovišť, které jsou určeny pro podání daňových tvrzení a dalších podání finančnímu úřadu bez osobního kontaktu s úředníky, a to v období platnosti mimořádných opatření, přijatých v souvislostí s šířením onemocnění COVID-19.
Sběrné boxy finančního úřadu jsou umístěné na všech aktuálně otevřených územních pracovištích (v Ostravě I, Ostravě II, Ostravě III, v Opavě, v Hlučíně, v Třinci, ve Frýdku- Místku, v Havířově, v Karviné, v Bruntálu, v Krnově, v Novém Jičíně, v Kopřivnici a v budově sídla Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj v Ostravě).
Nově jsou od 8. 3. 2021 zpřístupněny také sběrné boxy finančního úřadu umístěné v budovách uzavřených územních pracovišť v Bohumíně, v Orlové a v Českém Těšíně. Sběrné boxy na těchto třech pracovištích lze využít k podání přiznání zejména v pondělí a ve středu v době od 8:00 do 17:00 hodin.
Občané z Fulneku a okolních obcí mohou přiznání vhodit do sběrného boxu finančního úřadu umístěného (po dohodě s místní samosprávou) v budově Městského úřadu ve Fulneku, na níže uvedené adrese.
Občané z Frýdlantu nad Ostravicí a přilehlých obcí mohou k doručení podání pro finanční úřad použít například sběrný box umístěný na Územním pracovišti ve Frýdku – Místku nebo sběrný box umístěný na Územním pracovišti v Třinci.
Územní pracoviště |
Adresa |
Sběrný box umístěný v budově ÚzP ANO/NE |
Sběrný box finančního úřadu umístěný mimo územní pracoviště,na jiné adrese v obci |
ÚzP ve Fulneku (2+2) - uzavřeno |
Nádražní 2 |
ne |
ANO Městský úřad Fulnek, nám. Komenského 12, 742 45 FULNEK |
ÚzP ve Frýdlantě nad Ostravicí (2+2) uzavřeno |
Spořitelní 238 |
ne |
ne |
ÚzP v Bohumíně (2+2) uzavřeno |
Studentská 1182 |
ano |
ne |
ÚzP v Orlové (2+2) uzavřeno |
Rydultowská 1390 |
ano |
ne |
ÚzP v Českém Těšíně (2+2) uzavřeno |
Masarykovy sady 84/8 |
ano |
ne |
Ostatní v textu uvedená pracoviště |
naleznete na www.financnisprava.cz zde |
ano |
ne |
Finanční úřad vyzývá občany, aby použitím sběrného boxu k podání daňových přiznání bez osobního kontaktu s úředníkem a bez front, chránili své zdraví.
Informace pro občany - Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj
Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj
Na Jízdárně 3, 709 00 Ostrava
Tel.: 596 651 302
Informace pro občany
Konec zákonné lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2020 připadá na 1. dubna 2021. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob občanem podáno elektronicky, připadá konec lhůty na 3. května 2021. Občanům, kterým přiznání zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání až 1. července 2021. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná.
Za elektronicky podané přiznání se považuje také přiznání vyplněné a občanem podané pomocí aplikace na www.daneelektronicky.cz bez elektronického podpisu nebo jiného ověření identity odesílatele, za podmínky, že bude finančnímu úřadu do 5 dnů doručen vytištěný, řádně rukou podepsaný e-tiskopis, který se vytvoří automaticky po odeslání přiznání. E-tiskopis lze finančnímu úřadu doručit poštovní přepravou nebo vhozením do sběrných boxů, umístěných na územních pracovištích finančního úřadu.
Všechny tiskopisy (včetně tiskopisů interaktivních) jsou k dispozici zde. Tiskopisy jsou v papírové podobě k dispozici také na územních pracovištích, finanční úřad však osobní návštěvu územních pracovišť občanům z epidemiologických důvodů nedoporučuje.
Od 28. února 2021 je možno přiznání vyplnit a elektronicky podat také pomocí portálu Moje daně. Podrobné informace naleznete na www.financnisprava.cz nebo na stránkách ministerstva financí zde. K telefonickým dotazům ohledně tohoto portálu je zřízena speciální infolinka 225 092 392.
Kompletní informace o tom, kdo musí přiznání k dani z příjmů fyzických osob podat, i odpovědi na nejčastější dotazy naleznete zde.
Vzhledem k epidemiologické situaci letos nemohou zaměstnanci územních pracovišť Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj v průběhu března vyjíždět za občany do obcí a na minimum je omezena také možnost osobních konzultací k vyplnění přiznání, které lze v budovách územních pracovišť realizovat jen v případech předběžného telefonického sjednání termínu osobního jednání se zaměstnancem územního pracoviště. Územní pracoviště v Orlové, v Českém Těšíně, v Bohumíně, ve Frýdlantě nad Ostravicí a ve Fulneku jsou pro veřejnost z epidemiologických důvodů zcela uzavřena.
Finanční úřad proto prosí občany, aby k vyřízení svých dotazů použili zejména níže uvedená telefonní čísla a e-mailové adresy.
Všechny aktuální informace a stanoviska včetně informací o aktuálních úředních hodinách podatelen jsou zveřejněny na www.financnisprava.cz, konkrétně zde.
V Ostravě 1. března 2021
Ing. Petra Homolová
tisková mluvčí
Děkujeme za podporu Tříkrálové sbírky 2021

Letošní Tříkrálová sbírka se od předchozích ročníků zásadně lišila. Skupinky koledníků nemohly vyrazit do ulic našich obcí, a tak se k vám tříkrálové poselství mohlo donést pouze online. O to víc bychom chtěli poděkovat dárcům, kteří přispěli ať už do virtuální kasičky nebo do pokladniček, které byly umístěny na veřejných místech jako jsou obecní úřady, kostely nebo obchody. Právě díky pomoci vás všech se podařilo do tříkrálových pokladniček ve vaší obci vybrat krásných 17 586 korun. Příspěvky využijeme v Domě pokojného stáří a Oáze pokoje na opravy a rekonstrukce budov, zdokonalíme fungování Beskydského centra duševního zdraví, rozšíříme nabídku terapií pro naše klienty nebo podpoříme projekt doučování.
Nestihli jste přispět do statických kasiček a rádi byste podpořili dobrou věc? Do online kašičky můžete přispět až do 30. dubna na www.trikralovasbirka.cz
Ordinace praktického lékaře MUDr. Mileny Baldermanové v Řepištích
Ordinace praktického lékaře MUDr. Mileny Baldermanové v Řepištích - INFORMUJE -
Dobrý den,
oznamujeme všem našim registrovaným pacientům, kteří mají zájem o očkování vakcínou proti onemocnění COVID 19, že se mohou v naší ordinaci předběžně
objednat.
Telefon Řepiště: 558 672 029 (pouze středa 8:00-10:00 a čtvrtek 13:00-15:00)
Telefon Ostrava: 596 761 637 (Po, Út, Čt, Pá - 8:00 - 12:00, Středa - 12:30 - 15:30)
Očkování v ordinaci v Řepištích i v Ostravě bude pravděpodobně zahájeno začátkem března. O přesném termínu, kdy bude možné se k nám dojít naočkovat,
budeme předběžně objednané pacienty informovat telefonicky - obvoláme.
Upozornění - konec moštování
UPOZORNĚNÍ
Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY ČR
SE OD 22/10 2020
RUŠÍ MOŠTOVÁNÍ
LETOŠNÍ SEZONA JE U KONCE
Omezení provozu úřadu
Omezení provozu úřadu
S účinností ode dne 12. října 2020 do dne 25. října 2020
dochází k omezení úředních hodin Obecního úřadu Řepiště.
Obecní úřad Řepiště pro veřejnost otevřen:
Po a St 12.00 – 17.00 hod.
Prosíme upřednostněte písemný, elektronický
či telefonický kontakt před osobním ve všech případech,
kdy je to možné. Děkujeme.
Nebuďte neviditelní!
Policie České republiky KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE kancelář ředitele krajského ředitelství oddělení prevence |
„Nebuďte neviditelní…“
Aktuální roční období sebou nyní přináší i pozdní rozednívání či brzké stmívání, dále tak související povětrnostní vlivy – mlhu, hustý déšť či sněžení. Moravskoslezští preventisté spolu s dopravními policisty a krajským koordinátorem BESIPu započali opětovně apelovat na nejzranitelnější účastníky silničního provozu – chodce i cyklisty – aby nepodceňovali tuto skutečnost a dbali na svou viditelnost.
Preventivní akce s názvem „Nebuďte neviditelní“ byla 5. října 2020 zahájena například v Ostravě (Hrabůvce) či na Bruntálsku. Preventisté spolu s kolegy z dopravní služby však do terénu vyráží celý týden a zejména chodcům připomínají základní zásady bezpečného pohybu na silnicích v době snížené viditelnosti. Následný den (6. října 2020) preventisté s dopravními policisty zamířili za zranitelnými účastníky silničního provozu opět na Ostravsko, ale i na Krnovsko, Třinecko či do Kopřivnice. S preventisty se však chodci setkali či setkají též na Karvinsku či Opavsku.
Díky užití retroreflexního prvku může řidič zaregistrovat chodce až na vzdálenost 200 metrů. Je-li však chodec oblečen do tmavého ošacení, řidič jej spatří na vzdálenost až desetkrát menší (cca 20 metrů). Reflexní prvky je vhodné umístit na pohyblivé části těla, nejlépe na kotník či zápěstí (případně obě místa), vždy na stranu směrem do vozovky tak, aby prvky byly viditelné a díky nim se stal viditelným i chodec.
Dětem je vhodné opatřit oblečení s reflexními doplňky, reflexní materiál by měl být i součástí školních brašen či batohů. Zejména mladší školáci mohou být méně soustředění, někteří ještě neumí předvídat a odhadovat vzdálenost. Je zapotřebí, aby byli co nejvíce viditelní a řidič měl vůbec možnost včas zareagovat. Dopravní výuce nejmenších školáků se preventisté věnují permanentně prostřednictvím přednášek a besed, za všechny lze připomenout projekty například Zebra se za Tebe nerozhlédne, Policejní pohádky či Markétina dopravní výchova.
Někteří starší školáci zas při pohybu v silničním provozu užívají sluchátka a poslouchají hudbu. Tato skutečnost pak může komplikovat orientaci v kritické dopravní situaci, opět je vhodné, aby „nebyli neviditelní“ a řidič měl šanci reagovat. Ohroženou skupinou jsou však také senioři. Jejich pohyblivost může být limitována, stejně jako zrak či sluch. Orientace seniora v silničním provozu tak může být svízelnější.
Nejen zmíněné nejohroženější skupiny při preventivní akci „Nebuďte neviditelní“ policisté při preventivní akci oslovili a věnovali jim reflexní pásky. Některým chodcům vysvětlili vhodné umístění reflexního předmětu, neboť jej lidé umístili nesprávně a v tmavém oblečení byli skutečně obtížně viditelní.
Sníženou viditelnost definuje zákon jako situaci, kdy účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu. Zákon také ukládá povinnost chodcům, pohybují-li se mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.
mjr. Mgr. Gabriela Pokorná
vrchní komisař
Stanovisko Ministerstva vnitra k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu
Stanovisko Ministerstva vnitra
k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu
(vyhlášeného Usnesením vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, pro územní České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky)
Za účelem omezení pohybu osob i činnosti řady institucí ze zdravotních důvodů se doporučuje aplikovat následující postup:
- Prokazování totožnosti:
Občané, u nichž v občanském průkazu nebo v cestovním pase skončila doba platnosti těchto dokladů po dni 1. března 2020, mohou na území České republiky prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady. Je-li občan držitelem alespoň jednoho platného dokladu (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz) upřednostňuje se prokazování totožnosti některým z těchto stále platných dokladů.
- Prokazování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel
Osoby, jimž skončila platnost řidičského průkazu během nouzového stavu, mohou na území České republiky řídit motorové vozidlo pro příslušnou skupinu motorového vozidla). Po dobu trvání nouzového stavu není držitel řidičského průkazu, jehož platnost skončila během nouzového stavu, povinen jej odevzdat (tedy neplatí povinnost vyplývající z ustanovení § 113 odst. 2, kdy je držitel povinen bez zbytečného odkladu odevzdat příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností).
- Pozastavení povinností občana při vydání občanského průkazu
Občané, kterým skončila doba platnosti občanského průkazu po dni 1. března 2020, nemají dočasně povinnost požádat o vydání nového občanského průkazu ve lhůtě do 15 pracovních dnů podle ustanovení § 14 odst. 1 písm. d a e)zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, v těchto případech:
- došlo ke skončení platnosti občanského průkazu z důvodů
aa) uplynutí doby v něm vyznačené
ab) ohlášení jeho ztráty, odcizení nebo zničení
ac) ohlášení nebezpečí zneužití dat v identifikačním certifikátu
ad) nabytí právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu
ae) nabytím právní moci rozhodnutí úřadu o skončení jeho platnosti
b) po obdržení oddacího listu nebo dokladu o partnerství,
c) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o rozvodu manželství nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o zrušení partnerství,
d) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o neexistenci manželství nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o tom, že partnerství nevzniklo,
e) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o prohlášení manželství za neplatné, nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o tom, že partnerství je neplatné,
f) po obdržení úmrtního listu manžela nebo partnera,
g) po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o prohlášení manžela nebo partnera za mrtvého,
h) po nabytí právní moci rozhodnutí, kterým bylo změněno jméno, popřípadě jména, příjmení, nebo bylo přiděleno nové rodné číslo,
i) po dni, kdy ohlásil změnu místa trvalého pobytu nebo kdy nabylo právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
j) po dovršení 15 let, pokud má trvalý pobyt na území České republiky a nemá občanský průkaz.
- Pozastavení plnění dalších povinností podle zákona o občanských průkazech (§ 14 odst. 1 písm.f))
Občan nemá povinnost odevzdat do 15 pracovních dnů občanský průkaz orgánu, který jej vydal, nebo matričnímu úřadu podle místa trvalého pobytu, jestliže ukončil trvalý pobyt na území České republiky, jestliže pozbyl státní občanství nebo bylo prokázáno, že mu byl občanský průkaz vydán neoprávněně, anebo občanský průkaz pozbyl platnosti.
- Neprojednání přestupků
Příslušné správní orgány upustí od projednání přestupků, jejichž skutkovou podstatou je porušení povinností, které jsou uvedeny v bodech 2) až 4) tohoto stanoviska a došlo k nim v době po 1. březnu 2020.
Uvedená opatření lze aplikovat pouze po dobu trvání nouzového stavu.
Zpracoval: Odbor správních činností Ministerstva vnitra
Praha 20.3.2020
Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny 25.03.2020 - Lipová, Nad Datyňkou, Rakovecká
Tříkrálová sbírka 2020
S Tříkrálovou sbírkou jsme se letos rozloučili druhé lednové úterý. Tímto dnem skončilo putování tří králů po obcích, vesničkách a městech Frýdeckomístecka i celé České republiky. Pomyslnou štafetu po statečných kolednících, které od koledování neodradil déšť, sníh ani mráz, převzali pracovníci Charity Frýdek-Místek. Ti se vydali vstříc dobrodružství plného rozpečeťování a počítání obsahu pokladniček.
„Děkujeme všem těm, kteří se do koledování a jeho přípravy zapojili, zejména pak všem malým i velkým koledníkům. Stejně tak patří naše díky také dárcům, kteří podpořili pomoc potřebným a rozvoj charitního díla v regionu, České republice i zahraničí. Spolu s třemi králi přejeme všem co nejlepší rok 2020,“ říká ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek. Právě díky pomoci vás všech se podařilo ve vaší obci vybrat krásných 45 883 korun. Celkový výnos letošní sbírky na Frýdeckomístecku činí neskutečných 2 374 608 korun. Vybranou částku použijeme na opravy a úpravy pobytových zařízeních, volnočasové a vzdělávací aktivity pro děti a mládež, stejně jako na terénní službu pro nemocné osoby. Všem moc děkujeme za podporu Tříkrálové sbírky 2020.
Jana Opluštilová, koordinátor Tříkrálové sbírky za Charitu Frýdek-Místek
Seniorská obálka může pomoci při záchraně života
Vážení senioři!
Skauti vlastnili KPZetky – krabičky poslední záchrany, senioři mohou vlastnit OBÁLKU, která jim může zachránit život.
Jejím účelem je posílit bezpečí seniorů a zároveň usnadnit práci zdravotníkům nebo záchranářům, kteří v situacích ohrožujících váš život (při převozu do nemocnice, bezvědomí, úrazu, při požáru) budou mít okamžitě nejdůležitější informace a mohou určit nejvhodnější způsob ošetření.
V umělohmotné obálce je vložen jednoduchý formulář, ve kterém každý senior vyplní podle návodu nejnutnější informace o svém zdravotním stavu (čím trpí, na co se léčí, jaké léky užívá), kontakty na své blízké a další upozornění (třeba, že má doma nebo venku zvířecího mazlíčka). Obálku uloží do dveří lednice (ta je viditelná v každé domácnosti) a lednici označí magnetkou nebo samolepkou. Z označené lednice záchranáři obálku vyzvednou a dozví se okamžitě nejdůležitější informace o vás. Obvykle jim vaše potíže a léky nevyjmenují ani nejbližší příbuzní.
Obecní úřad Řepiště se s Klubem seniorů přihlásili k projektu Moravskoslezského kraje
„ IN.F. Obálka“ a obálku zajistí všem seniorům, kteří o ni požádají.
Zájemci o obálky se mohou přihlásit co nejdříve na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na Obecním úřadě Řepiště, tel. č.: 558 671 925.
Na televizní vysílání o obálce v ledničce se můžete podívat na televizi POLAR v pořadu „Léta běží“ nebo si můžete přečíst článek na internetu televize POLAR Obálka v ledničce, která může zachránit život. MS kraj ji chce rozšířit mezi všechny seniory .
Kontroly chatových oblastí
Policie České republiky
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení prevence
Kontroly chatových oblastí
MS kraj – preventivní rady k zabezpečení rekreačních objektů, aktualizace mobilní aplikace „Zabezpečte se“
V tomto období již nastal čas, kdy „hlavní“ sezóna chataření se chýlí ke konci. Někteří majitelé již svá rekreační obydlí „zazimovali“, jiní toto právě činí nebo se připravují.
…dosud neznámý pachatel měl v jedné z chatových oblastí provést vloupání do dílny poblíž rekreační chaty a následně odcizit zahradní techniku. Poté se měl vloupat také do uvedené chaty a odcizit z ní elektroniku a potraviny. Škoda byla vyčíslena na více než třicet tisíc korun…
Je na místě uvést, že delší nepřítomnosti majitelů mohou využít pachatelé či nezvaní nocležníci. Policisté v Moravskoslezském kraji provádějí nepravidelně kontrolu chatových oblastí, a to i s využitím psovodů se služebními psy. I v rámci běžného výkonu služby policie dohlíží na uvedené lokality. Několik kontrol, také v rámci celorepublikového projektu s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“, již policisté na několika místech v kraji realizovali. Při této příležitosti také přítomným majitelům připomínali preventivní rady týkající se zabezpečení rekreačních objektů:
- poblíž objektu nenechávat zejména žebříky či nářadí, které by mohlo usnadnit násilné vzniknutí do chaty,
- řádně uzavřít okna, zajistit objekt vhodnými způsoby (okenice, mříže), s ohledem na hodnotu jeho zařízení zvolit vhodné zabezpečení chaty, případně i elektronickými prostředky,
- pokud je to možné, je vhodné odvézt cenné věci (elektroniku, kola, starožitnosti), pro případ odcizení si pořídit jejich fotodokumentaci a zaznamenat si výrobní čísla hodnotných přístrojů a věcí,
- objekt nepravidelně navštěvovat i v zimním období.
Další preventivní informace se lze dozvědět v mobilní aplikaci s názvem „Zabezpečte se“, která byla představena již v loňském roce a na podzim byla aktualizována, více na: https://www.policie.cz/clanek/vylepsena-aplikace-napovi-jak-se-chranit-pred-zlodeji.aspx
U této problematiky je velmi důležité nebýt lhostejní k ostatním, pomáhat si a také všímat si podezřelých osob či vozidel.
por. Mgr. Lukáš Kendzior
komisař
Kdo s koho - nákupy v předvánočním období
„Kdo s koho“ – nákupy v předvánočním období
S blížícími se Vánocemi souvisí i větší návštěvnost obchodních center, a to nejen z důvodu nákupu potravin, ale i dárků pro své nejbližší. V tomto období mívají sebou nakupující také větší finanční hotovost. Je faktem, že i na psychiku nás všech může mít toto náročnější období roku vliv. Moravskoslezští policisté chtějí upozornit veřejnost na možné krádeže při předvánočním nakupování. Samotní poškození totiž svou nepozorností mohou usnadnit páchání protiprávního jednání.
A právě nepozornosti 68leté ženy měl využít neznámý pachatel, který jí v jednom z ostravských obchodních domů odcizil z nákupního vozíku kabelku. Poškozená v ní měla peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Způsobená škoda byla ženou vyčíslena na částku více jak dva tisíce korun.
V jiném případě měl neznámý pachatel v Ostravě, opět s využitím nepozornosti tentokráte 89letého muže, odcizit z tašky umístěné v nákupním vozíku příruční taštičku s peněženkou. V té se nacházely osobní doklady, platební karta a finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Celkovou škodu vyčíslil poškozený na částku více jak sedm tisíc korun.
Jak je z uvedených případů zřejmé, pachatelům této majetkové trestné činnosti postačí situace, kdy nakupující odloží do nákupního vozíku tašku, kabelku či batoh. Dalším momentem, který mohou pachatelé využít, je situace, kdy nakupující ukládají zboží do zavazadlového prostoru vozidla a například onu tašku či kabelku před tímto odložili do vozidla na místo pro řidiče či spolujezdce. Obvykle vozidlo neuzamknou a přední části nevěnují tolik pozornosti. Tyto typické situace zachytili moravskoslezští policisté i v preventivním videospotu kampaně s názvem „KDO S KOHO“ odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ID2JtaMu7Kw. Ve spotu je zachycena i další situace, při které dochází ke krádežím, a to v prostředcích MHD. Opět nepozornosti tentokráte třicetileté ženy měl využít pachatel při jízdě v tramvaji v Ostravě. Z tašky pověšené na kočárku měl odcizit peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou, vše v celkové hodnotě více jak čtyři tisíce korun.
Ke spáchání uvedených protiprávních jednání stačí opravdu jen krátký okamžik. Navíc poškozeným při krádeži vznikne nejen materiální škoda, ale čeká je například i vyřizování nových dokladů. Policisté proto opětovně apelují na občany, aby při nakupování a rovněž cestování byli obezřetní, své tašky či batohy si řádně uzavírali a nenechávali je volně odložené.
por. Mgr. Lukáš Kendzior
komisař
document Nakupování před Vánocemi informační kampaň Kdo s koho (182 KB)
Preventivní článek viditelnost, chodci, cyklisté
POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení tisku a prevence
Z pohledu bezpečnosti na silnicích je důležité být také viděn
Na některé pozemní komunikaci je provoz řekněme slabý, je však mnoho silnic velmi frekventovaných, především ve městech a obcích. V místech vzájemného „setkání“ řidičů vozidel, chodců a cyklistů je samozřejmostí respektování stanovených pravidel. Všichni by ale měli vnímat i mnohé další souvislosti a svým chováním minimalizovat případné vzájemné kolize.
Brzo nadejde období, které s sebou ponese z pohledu provozu na pozemních komunikacích stále častější skloňování dvou slov: snížená viditelnost. Jedná se zejména o soumrak či svítání, silný déšť, sněžení, mlhu… Co připomenout chodcům a cyklistům, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu?
Zákon stanoví, že pohybuje-li se chodec mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Zákon hovoří o místě mimo obec, ale uvedené lze doporučit rovněž pro pohyb po komunikaci v obci. Důležitost užívání reflexních a retroreflexních prvků, současně i správnost jejích používání, je více než zřejmá. Pro řidiče se chodec, který prvky řádně užije, stává „viditelný“ a může na jeho pohyb po komunikaci včas zareagovat. Učiňte tedy maximum pro své bezpečí a bezpečí vašich dětí, u kterých by užívání retroreflexnch prvků mělo být naprostou samozřejmostí.
Cyklisté, stejně jako chodci, nejsou oproti řidičům vozidel chráněni deformačními zónami, bezpečnostními pásy a dalšími prvky pasivní bezpečnosti. Rovněž u cyklistů je tak zapotřebí, aby byli pro řidiče „viditelní“ z dostatečné vzdálenosti. Jízdní kolo by mělo mít prvky povinné výbavy, jejíž součástí jsou rovněž odrazky umístěné na stanovených místech kola. Za snížené viditelnosti je povinností kromě jiného mít vepředu světlomet a vzadu svítilnu (samozřejmě funkční). Zvýšení vlastní bezpečnosti při jízdě lze dosáhnout díky dalším reflexním prvkům, které umístíte na oděv, batoh a podobně. Není od věci připomenout, že užití cyklistické přilby je povinné pro osoby do 18 let. Avšak sdělení pro osoby starší 18 let je zřejmé – zvažte také užití přilby při jízdě na kole.
por. Mgr. Soňa Štětínská
SmVaK Ostrava Jak napouštět bazén a vyhnout se sousedským sporům
Jaro je v plném proudu a blíží se čas napouštění zahradních bazénů.
Moravskoslezský kraj prozatím nepatří mezi regiony, kde by vodárenské společnosti zakazovaly kvůli problémům s lokálními zdroji napouštění bazénů z vodovodní sítě, jako je tomu už v některých částech naší země, přesto je vhodné k tomuto procesu přistupovat odpovědně. Případně zvolit rychlé a efektivní řešení, kdy Vám naveze bazén tak říkajíc z jedné vody na čisto cisterna vodárenské společnosti.
V případě napouštění bazénu z vlastní studny, je třeba hlídat kvalitu vody v lokálním zdroji, ať se vyhnete zdravotním nepříjemnostem…
Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.Pozvání na slavnostní zahájení 11. ročníku národní putovní výstavy "Má vlast cestami proměn - příběhy domova"
Informace pro občany
Pravidelné hromadné očkování psů v obci neproběhne
INFORMACE VETERINÁRNÍ KLINIKY AlfaVet
Vzhledem k měnící se legislativě zákona neproběhne v obci Řepiště hromadné očkování psů proti vzteklině.
Bližší informace budou v příštím čísle Zpravodaje.
Vakcinaci je možné provést na těchto pracovištích veterinární kliniky AlfaVet:
Veterinární klinika
Bruzovská 1852, 738 01 Frýdek-Místek
+420 558 632 435
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Po-Pá:07:00-19:00 *
So-Ne:13:00-17:00 *
Svátky:13:00-15:00
Veterinární ošetřovna
Nádražní 700, 739 21 Paskov
+420 777 185 200
Po-Pá:14:00-16:00
Veterinární ošetřovna
Frýdecká 607, 739 32 Vratimov
+420 777 185 201
Po,St,Pá:09:00-13:00
Út,Čt:14:00-18:00
Podvody na seniorech
Ostrava 18. března 2019
POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení tisku a prevence
„Volající vnuci…“
V letošním roce jsme zaznamenali v regionu 16 skutků podvodů spáchaných na seniorech. Nejčastější legendou jsou opět volající „VNUCI.“ Oběti peníze většinou nevydaly (v 15 případech). Nejčastěji byly tyto skutky spáchány na Karvinsku a Opavsku, dva případy prověřujeme na Novojičínsku a Bruntálsku, jeden na Opavsku.
Moravskoslezští policisté započali v pátek 15. 3. 2019 prověřovat tři oznámení seniorů, které měli telefonicky kontaktovat v rozmezí čtyř hodin odpoledne 15. 3. 2019 jejich „vnuci.“ Alespoň takto se při komunikaci volající představili. Způsob spáchání činu byl obdobný. Úvodní oslovení „ahoj babi/dědo“ brzy vystřídala vstřícná komunikace, v jejím průběhu většinou seniorky oslovily volajícího křestním jménem jejich vnuka, načež volající souhlasil a uvedené jméno při telefonátu užíval. Následně volající „příbuzný“ požadoval půjčku nemalé finanční částky v rozsahu set tisíc korun. Všichni „vnuci“ kontaktovali oběti prostřednictvím pevných linek. Oslovené seniorky a senior zareagovali správně, požadavky volajících nereflektovali a následně byla učiněna oznámení policistům.
V sobotu 16. 3. 2019 jsme zahájili prověřování dalšího případu, kdy senior v Karviné bohužel desítky tisíc zcela neznámému člověku předal.
O předmětných pokusech o vylákání peněz seniorů jsme opakovaně informovali. Vzhledem ke znovu zaznamenaným pokusům a četnosti případů je na místě opakování základních doporučení seniorům pro tyto kritické situace. Také díky osvětě většina seniorů finance neznámým nevydá.
Zopakování rad:
Jste-li kontaktováni neznámým volajícím, který se představí jako Váš příbuzný a požaduje půjčení peněz (z jakéhokoliv důvodu – například sděluje, že se stal účastníkem dopravní nehody, má různé problémy – potřebuje finance na právníka…), požadavek neakceptujte a zásadně peníze nepředávejte neznámým lidem.
Situaci nejprve ověřte zpětným telefonátem u svých blízkých, zda skutečně volal člen rodiny a peníze neodevzdávejte neznámým lidem. Ani kdyby volající „příbuzný“ tvrdil, že nemůže dorazit a že peníze nutně potřebuje, proto posílá jiného člověka, peníze neznámému člověku nepředávejte. Neznámé osoby nepouštějte do svých příbytků (byť Vás kontaktují s jakoukoliv záminkou). Předmětnou událost sdělte policistům na lince 158.
Znovu svým blízkým – seniorům – připomeňte, jak se chovat v popsané chvíli, nereflektovat jakékoliv telefonáty volajících s požadavky na finance, byť se volající představí jako příbuzný (vnuk, syn…) a sděluje rozličné důvody, proč peníze urgentně (nyní, hned…) potřebuje. Zmiňte, že volající mohou tvrdit rozličné důvody, proč nemohou za seniorem dorazit sami a proč posílají jiného člověka. Doplňte, aby zásadně do obydlí nepouštěli neznámé osoby.
K tématu již zveřejněná statistická data:
V loňském roce jsme v regionu prověřovali 56 trestných činů podvodů spáchaných na seniorech. Nejčastěji užili pachatelé právě legendy „VNUK“ a to celkem v 25 případech (peníze vydali senioři „jen“ ve třech případech, škoda na majetku přesáhla 500 000 korun). Pokud by senioři vydali peníze ve všech 25 případech, škoda by přesáhla 2 290 000 korun.
Informovanost seniorů:
Moravskoslezští policisté pokračují v preventivních a informačních aktivitách. Realizujeme různé besedy pro seniory, stejně jako v loňském roce je před námi tradiční týden čtení seniorům, který začne 11. dubna 2019. Seniory zveme na besedu, která se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 10 hodin v Knihovně města Ostravy, pobočka Fifejdy. Na akci mohou senioři získat knihu moravskoslezské policie Černá kronika aneb ze soudních síní, tak další informační materiál. Pro zrakově handicapované je připravena audiokniha. Odkaz k loňské akci naleznete na https://www.policie.cz/clanek/policiste-seniorum.aspx.
V průběhu besed využíváme publikaci moravskoslezské policie Černá kronika aneb ze soudních síní, která obsahuje příběhy nejčastějších trestných činů páchaných na seniorech. Závěr příběhu vždy náleží radám seniorům. Publikace je dostupná ve všech moravskoslezských knihovnách. Kniha samozřejmě obsahuje také povídku O vnucích.
„Dobrý den. Paní Anežka Vlídná? Posílá mě Váš vnuk Jarda,“ ozvalo se z domácího telefonu v domě s pečovatelskou službou, kde paní Anežka už nějakou dobu bydlela.
„Áaach, Jaroušek si na mě vzpomněl,“ zaradovala se. Jaroušek byl její milovaný vnuk. Jediný, kterého měla a který za ní občas přišel i do jejího nového domova…..
mjr. Mgr. Gabriela Pokorná
vrchní komisař
Informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny 9.4.2019
INFORMACE O PLÁNOVANÉM PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY
Jménem ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny ve Vaší obci / Vašem městě: Řepiště, které se bude konat:
Dne |
Od |
Do |
09.04.2019 |
7:30 |
15:00 |
Bližší informace naleznete na níže uvedených webových stránkách v sekci "Odstávky" nebo přímo na odkazu http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html, a to 20 dnů před uvedeným termínem.
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.
Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě.
Děkujeme Vám za vstřícnost a pochopení.
S pozdravem.
ČEZ Distribuce, a. s.
09.04.2019 (07:30 - 15:00) - plánovaná odstávka č. 110060638837
Řepiště - Řepiště
Lesní
202 , 205 , 206 , 212 , 229 , 310 , parc.č. 1241/6
Lipová
218 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 , 311 , 312 , 322 , 334 , 425 , 460 , 464 , 492 , 493 , 494 , 583 , 625 , parc.č. 1301/2 , parc.č. 1397/26 , parc.č. 1409/19
Nad Datyňkou
209 , 210 , 213 , 221 , 228 , 342 , 450 , 564 , parc.č. 1354
Rakovecká
200 , 201 , 203 , 207 , 208 , 219 , 220 , 230 , 307 , 357 , 491 , 498 , 551 , 558 , 582 , 587 , 598 , parc.č. 1231/4 , parc.č. 1231/6 , parc.č. 1240/4 , parc.č. 1413/2 , parc.č. 1416/7
Řepiště
parc.č. 1397/30
Nabídka pracovního místa GŘC FRÝDEK-MÍSTEK
POZICE: ÚKLID
Pracoviště: GŘC FRÝDEK-MÍSTEK,
Informace o pracovním místě: Pravidelný úklid místností a objektů manuálním nebo strojním způsobem. Vysávání koberců, stírání podlah, vynesení odpadků, otření omaků na nábytku, úklid sociálního zařízení, otření prachu.
Počet míst: 1
Směnnost: ranní úklid v době od :7.30 – 15:00 hod.
Pracovní úvazek: zkrácený 3 hod/den
Mzda: 110,-Kč/hod.
Nástup ihned
Chráněné pracovní místo pro OZP.
Požadujeme: spolehlivost, flexibilita
První kontakt POUZE telefonicky, nechodit na pracoviště.
Kontakt: 800 99 77 88, 723 612 506, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
SmVak - podzim 2018
Níže v odkaze najdete podzimní vydání čtvrtletníku SmVaK Ostrava Z první ruky.
Nejvíce pozornosti tentokrát věnujeme významnému výročí, které slavíme letos 20. prosince. Bude tomu přesně 60 let od chvíle, kdy první voda z Oderských vrchů/nádrže Kružberk/řeky Moravice upravená v naší Úpravně vody Podhradí doputovala do Krásného Pole u Ostravy, aby zajistila zásobování nově vznikajících čtvrtí města Nové Ostravy – v tomto případě především Poruby. Několik textů popisuje, jak systém Ostravského oblastního vodovodu vznikal, jak se rozvíjel a v čem je pro nás naprosto klíčový pro zajištění dodávek pitné vody pro více než 1,2 milionu obyvatel Moravskoslezského, ale i Olomouckého kraje dnes.
Významnou pozornost věnujeme také investicím do vodárenské infrastruktury v regionu. Zima se blíží, staveb je rozjetých mnoho, takže děláme vše proto, abychom je stihli do té doby, než začne mrznout.
Věnujeme se také kvalitě vody a vodě, kterou využívají ve svých zařízeních provozovatelé restaurací – ta musí dle legislativy splňovat jasné parametry.
Několik textů se zabývá aktivitami našich zaměstnanců v neziskové sféře – a tím, jak je naše společnost v tomto jejich snažení podporuje.
Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
- října 1235/169
709 00 Ostrava - Mariánské Hory
Upozornění občanům
Upozorňujeme občany,
že od 10.10.2018 budou probíhat na ulici Slezskástavební práce spojené s výstavbou kanalizace.Žádáme Vás o respektování aktuálního dopravního značení.Rostislav Kožušník, starosta
Zájemci mohou stále žádat o kotlíkové dotace
Tisková zpráva, 19. 9. 2017
Další kotlíková výzva, ve které bylo pro Moravskoslezský kraj alokováno 900 milionů korun z Ministerstva životního prostředí, odstartovala letos 5. září.
Během první hodiny přijal Krajský úřad Moravskoslezského kraje celkem 5 100 žádostí. Prvotní nápor žadatelů brzy zvolnil: k 15. 9. bylo podáno celkem 5602 žádostí v objemu 579, 5 milionu korun.
„Lidé začali hned v prvním dnu osobně přinášet a zasílat poštou potřebné dokumenty, i když lhůta pro jejich doložení je deset pracovních dnů po podání žádosti. V současné době máme doručeno 4 757 listinných žádostí, z nichž mírně převažuje osobní podání nad zasláním poštou,“ sdělila Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana MSK pro životní prostředí a zemědělství.
Žádosti o kotlíkovou dotaci mohou zájemci podávat na adrese https://kotliky.msk.cz/ až do 31. 12. 2018. Pokud bude před tímto termínem podáno 10 tisíc žádostí, příjem bude ukončen dříve, a to automaticky při dosažení uvedeného počtu.
„Elektronický příjem žádostí i listinných verzí probíhají celou dobu naprosto bez problémů. Vyhodnocování žádostí a jejich předkládání ke schválení radě probíhá podle pořadového čísla, které žádost získala při elektronickém odeslání. První skupina žadatelů bude schválena na radě kraje 26. září,“ sdělil Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch. „O schválení žádosti budou žadatelé informování vždy e-mailem, poté budou připraveny k podpisu smlouvy o poskytnutí dotace. Smlouva bude žadatelům zaslána na jejich e-mail a žadatelé obdrží také upozorňovací SMS zprávu na své telefonní číslo,“ dodává náměstek Jan Krkoška.
Moravskoslezský kraj vyčlenil ze svého rozpočtu 69 milionů korun, z nichž přispěje v rámci této výzvy na každý kotel částkou 7,5 tisíc korun. Dalšími 45 miliony korun předfinancuje příspěvky vybraných obcí. Ty poskytnou zájemcům částku ve výši od 1 500 do 15 000 korun. Do spolufinancování kotlíkových dotací se ve spolupráci s krajem zapojilo 78 obcí. Podporovanými zdroji vytápění jsou v tomto kole automatické kombinované kotle (uhlí/biomasa), kotle výhradně na biomasu (automatické i s ručním přikládáním), kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla.
Veškeré informace ke kotlíkovým dotacím včetně aktuálního počtu zaregistrovaných žádostí jsou zveřejňovány na webových stránkách https://lokalni-topeniste.msk.cz/, žadatelům jsou také stále k dispozici „kotlíkové“ kontakty: tel. 595 622 355, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a možnost osobních konzultací v budově krajského úřadu v kanceláři A106 (každý pracovní den v úředních hodinách krajského úřadu).
Počet zaregistrovaných žádostí dle ORP:
1. |
Ostrava |
719 |
2. |
Frýdek-Místek |
653 |
3. |
Opava |
482 |
4. |
Třinec |
410 |
5. |
Jablunkov |
379 |
6. |
Hlučín |
369 |
7. |
Krnov |
250 |
8. |
Kopřivnice |
239 |
9. |
Kravaře |
216 |
10. |
Nový Jičín |
211 |
11. |
Frýdlant nad Ostravicí |
205 |
12. |
Bohumín |
197 |
13. |
Havířov |
184 |
14. |
Orlová |
172 |
15. |
Bruntál |
171 |
16. |
Karviná |
165 |
17. |
Bílovec |
133 |
18. |
Odry |
108 |
19. |
Frenštát pod Radhoštěm |
101 |
20. |
Vítkov |
95 |
21. |
Český Těšín |
82 |
22. |
Rýmařov |
61 |
CELKEM |
5 602 |
Města s největším počtem žádostí:
1. |
Ostrava |
432 |
2. |
Třinec |
178 |
3. |
Opava |
142 |
4. |
Frýdek-Místek |
117 |
5. |
Orlová |
99 |
Vývoj celkového počtu žádostí:
út 5. 9. 1. minuta – 2 600
út 5. 9 1. hodina – 5 100
st 6. 9. – 5 250
čt 7. 9. – 5 340
pá 8. 9 – 5 390
po 11. 9. – 5 460
út 12. 9. – 5 507
st 13. 9. – 5 543
čt. 14. 9. – 5573
pá 15. 9. – 5 602
Volba prezidenta České republiky
Volba prezidenta České republiky
Vyhlášení volby a harmonogram úkolů a lhůt
- Rozhodnutí předsedy Senátu Parlamentu České republiky o vyhlášení volby prezidenta republiky (Sbírka zákonů, částka 96, č. 275/2017 Sb.) (pdf, 24 kB)
- Harmonogram úkolů a lhůt pro volbu prezidenta České republiky konanou ve dnech 12. a 13. ledna 2018; případné II. kolo ve dnech 26. a 27. ledna 2018
Informace k hlasování ve volbě prezidenta republiky
- Informace o způsobu hlasování při volbě prezidenta České republiky na území České republiky (2018)
- Možnost hlasovat na voličský průkaz při volbě prezidenta České republiky v roce 2018
- Možnost volit při volbě prezidenta České republiky v roce 2018 v nemocnici nebo v obdobném zařízení
- Možnost volit při volbě prezidenta České republiky v roce 2018 v zahraničí
- Informace o způsobu hlasování na zastupitelských nebo konzulárních úřadech České republiky při volbě prezidenta České republiky (2018)
Bližší informace http://www.mvcr.cz/clanek/volba-prezidenta-republiky.aspx
Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji - 2. výzva
Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 2. výzva
Ministerstvo životního prostředí vypsalo 2. výzvu pro kraje na kotlíkové dotace na výměnu kotlů na pevná paliva v rodinných domech. Moravskoslezský kraj vyhlásí výzvu pro občany dne 29. června 2017. Žádost o poskytnutí dotace bude podávána elektronicky a to prostřednictvím webové aplikace „Kotlíková dotace“ dostupné na adrese https://kotliky.msk.cz. Žádostem bude přiřazeno jedinečné registrační číslo, a to podle času odeslání žádosti v aplikaci. Žádost bude možné si připravit a uložit již ode dne vyhlášení dotačního programu, tj. od 29. června 2017. Obec Řepiště uzavřela s Moravskoslezským krajem Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu „Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji“ a schválila podpořit výměnu kotlů pro domy v Řepištích částkou 7.500,- Kč na jednu výměnu kotle. Příjem žádostí bude spuštěn dne 5. září 2017 v 10 hodin. Od tohoto okamžiku bude možné žádost v elektronické aplikaci odeslat. Nejpozději musí být výměna kotle provedena do 13. 12. 2019, do toho data musí být rovněž předloženo závěrečné vyúčtování. Podrobnější informace budou uvedeny v Podmínkách dotačního programu „Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji – 2. výzva“, který bude po vyhlášení dotačního programu dostupný na adrese http://lokalni-topeniste.msk.cz a na stránkách Moravskoslezského kraje www.msk.cz, záložka Úřední deska, odkaz Dotace.
Žadatelé se mohou obracet rovněž na kotlíkové kontakty Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: telefon 595 622 355, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Obec má zájem realizovat metodickou a technickou pomoc žadatelům – zodpovědná osoba – Ing. Libuše Žídková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 558 671 925.
Informace k prohlídkám (kontrolám) kotlů na tuhá paliva
- Vyhněte se pokutám, nečekejte a nechte si udělat „technickou“ svého kotle na pevná paliva.
- Servisního technika najdete snadno i na internetu.