Dnes má svátek: Heřman a Hermína Zítra : Ema Pozítří: Dušan
csenfrdeitplptruskes

Program v Římskokatolické farnosti Vratimov (ŘEPIŠTĚ) a Ostrava-Hrabová

Program v Římskokatolické farnosti

Vratimov (ŘEPIŠTĚ) a Ostrava-Hrabová

od pondělí 16. března 2020 do odvolání:

 

  • Po dobu trvání nouzového stavu se ruší všechny veřejné bohoslužby, společné pobožnosti, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, a jiných prostorách na území naších farnosti.
  • Jednotlivé mše svaté bude kněz sloužit soukromě, bez účasti lidu, na zadaný na tento den mešní úmysl, podle toho, jak byly na tyto mše sv. přijaté.

Po ukončení nouzového stavu, bude ve vhodnou dobu vyhlášená hromadná mše sv., během které tyto všechny úmysly budou ještě jednou přečtené. 

  • Vzhledem k výjimečné situaci, mohou farníci

posílat svůj finanční dar na provoz a běžné potřeby farnosti na účet:

Pro VRATIMOV je č.ú.  1684179359/5500

a pro OSTRAVU-HRABOVOU č.ú. 1687070359/5500 

Všem případným dárcům: Pán Bůh zaplať! 

  • Ke svátosti smíření a k sv. přijímání bude možné přistoupit v individuálních případech po osobní domluvě s duchovním správcem, ovšem za podmínek, které zajistí nepřenášení nebezpečného koronaviru. 
  • Bude-li to opravdu nutné - duchovní navštíví věřící v jejich domově a udělí svátost pomazání nemocných nebo viatikum.
  • Doporučení k pohřbům: Považuji za vhodné rozloučení v úzkém rodinném kruhu u hrobu a zádušní mše svatá může být soukromě bez účasti lidu a po zrušení opatření pak ve společenství farnosti.
  • Nebudou také úřední hodiny ve farní kanceláři. Veškeré dotazy, pastorační a úřední záležitosti, jak rovněž také úmysly na mše sv. na 2. pololetí roku 2020, a vůbec všechny akutní záležitosti je možné nahlásit telefonicky (604 682 517) nebo prostřednictvím e-mailové adresy farnosti (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
  • Všichni věřící jsou z důvodu mimořádné situace dispenzováni (omluveni) od fyzické účasti na nedělních bohoslužbách.

Bohoslužby je možné a doporučuje se sledovat ve sdělovacích prostředcích (např. TV NOE, TV LUX, Rádio Proglas) a slavit den Páně (neděli) v rodinném kruhu (např. četbou biblických čtení dané neděle nebo dne uvedených v Katolickém týdeníku, mobilní aplikaci anebo stolním katolickém kalendáři).

  • „Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 h v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme.“

(Z prohlášení ČBK 12. března 2020)

P. Mgr. Adrian Wykręt, farář

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.